Reszelski Festiwal Piosenki po raz pierwszy zorganizowano w 1993 roku. Zainteresowanie festiwalem zarówno ze strony wykonawców jak i publiczności były na tyle duże, że przedsięwzięcie to powtórzono również w roku następnym i następnym, aż na stałe wpisało się w kalendarz imprez lokalnych. W sumie, na reszelskiej scenie wystąpiło ponad pół tysiąca solistów. 

 

 

W czasie tegorocznej edycji, w dwóch grupach wiekowych wystąpiło 23 wykonawców, wyłonionych wcześniej w drodze eliminacji, a następnie przez wiele godzin przygotowywanych do gali pod okiem inst. MOK - Beaty Kilanowskiej. Muzyczny talent prezentujących się na scenie osób oceniało jury w składzie: Grzegorz Lewandowski, Piotr Janik, Karol Tomczak i Robert Majchrzak przyznając: w kategorii I – miejsce III Aleksandrze Kościelniak, miejsce II Paulinie Piwowarczyk, miejsce I Weronice Majcher. W kategorii II – miejsce III Michałowi Gołębiewskiemu, miejsce II Klaudii Pająk, miejsce I Oldze Łucek. W obu kategoriach wiekowych jurorzy przyznali również wyróżnienia. W kategorii I –ej otrzymały je Oliwia Jałoszewska i Michalina Demianiuk, a w kategorii II-ej Agata Stefanowicz i Julita Krupienik. 

Grand Prix XXI RFP, za piosenkę „Zostań” otrzymała Anita Łosińska.

Sponsorami nagród, którym organizator festiwalu – Miejski Ośrodek Kultury dziękuje byli:Burmistrz Reszla – Marek Janiszewski, przewodnicząca Rady Miejskiej – Beata Subocz, DREW – HANDEL – Janusz Koniuszek, Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe ,,Tracom” Spółka z o.o – Mrągowo, Artykuły Elektroniczne – Reszel-Paweł Radwan, Sklep Wielobranżowy ,,Asia”-Reszel – Joanna i Grzegorz Bogusz, Centrum Zdrowia-Twój Partner-Reszel ul. Słowackiego 4 oraz Panie: Anna Piwowarczyk i Grażyna Hulecka.

Za szczególne wrażenia  artystyczne, dwa wyróżnienia przyznał od siebie Zespół „Zgrana Paka” . Wyróżnienia te otrzymała Wiktoria Tyżlik i Michał Gołębiewski.

Po części konkursowej, na reszelskiej scenie wystąpił laureat programu telewizyjnego „Szansa na Sukces” (z zespołem Dżem i De Mono) - Jakub Zajączkowski.

Dwudziesty pierwszy koncert galowy prowadziła Pani Marta Jałoszewska.

T. Wicińska

Galeria foto: