,,Śpiewać każdy może”, to program organizowany podczas obchodów święta miasta, w którym występują dorośli wykonawcy niemający, na co dzień nic wspólnego ze śpiewem. W teorii śpiewać każdy może, a w tym przedsięwzięciu występuje tylko ten, kto chce, potrafi i słucha wskazówek pani Beaty Kilanowskiej, pod okiem której odbywają się przygotowania do koncertu. 

 

 

Program już od pierwszej edycji zyskał sobie przychylność publiczności i wciąż cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. Jak mówi istr. MOK pani Beata Kilanowska Ważne jest to, że jedni chcą śpiewać, a inni ich słuchać. Póki taka zależność będzie istniała, będziemy organizować ten program.

 W tegorocznej, szesnastej edycji programu wystąpiło piętnastu solistów: Janina Lisiecka, Piotr Janik, Włodek Chmal, Mariusz Tyżlik, Dorota Łucek, Mariusz Puszkar, Wiesława Hajduk, Jolanta Kośnik, Grzegorz Rzeszotko, Anna Romańczuk, Marta Jałoszewska, Krystyna Łożyńska, Mateusz Rutynowski,  Damian Kaczmarczyk i Małgorzata Dzierzęcka oraz  zespół ,,Zgrana Paka”. 

Każda z prezentujących się osób występowała na reszelskiej scenie już kilkakrotnie, również w tym przedsięwzięciu, a mimo to za kulisami widoczne było denerwowanie prezentacją przed własną publicznością. Nie było jednak ku temu powodu, bo jak zwykle przyjęto wykonawców z entuzjazmem i dziękowano gromkimi brawami. 

Za zaangażowanie, współpracę i wspaniały występ w programie ,,Śpiewać każdy może”  dziękował wykonawcom również dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu, Artur Galicki wręczając wykonawcom pamiątkowe statuetki.

Galeria foto: