W ramach trzydniowych obchodów 677 rocznicy nadania praw miejskich miastu Reszel, na plenerowej scenie wystąpiło wiele zespołów muzycznych. Blok artystyczny rozpoczął ubiegłoroczny laureat kętrzyńskich Konfrontacji - ,,Ukryta Strona Miasta” i zaprzyjaźnione z nim zespoły: ,,Freakin' Rudeboys” oraz ,,The Rookles”.W kolejnych dniach gościliśmy uczestniczkę programu The Voice of Poland – Oksanę Predko oraz zespół ,,ŁUKASH”. Gwiazdą tegorocznego święta był Zbigniew Wodecki. 

 

,,Hrabia Gustaw i mądrości Klementyny”, to spektakl dla dzieci, które chętnie uczestniczyły w zabawach proponowanych przez aktorów teatru. Z okazji święta miasta, do Reszla zawitało również plenerowe studio Radia Olsztyn.

,,Śpiewać każdy może”, to program organizowany podczas obchodów święta miasta, w którym występują dorośli wykonawcy niemający, na co dzień nic wspólnego ze śpiewem. W teorii śpiewać każdy może, a w tym przedsięwzięciu występuje tylko ten, kto chce, potrafi i słucha wskazówek pani Beaty Kilanowskiej, pod kierunkiem  której odbywają się przygotowania do koncertu. Program już od pierwszej edycji zyskał sobie przychyl-ność publiczności i wciąż cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. Jak mówi istr. MOK pani Beata Kilanowska Ważne jest to, że jedni chcą śpiewać, a inni ich słuchać. Póki taka zależność będzie istniała, będziemy organizować ten program.W tegorocznej, szesnastej edycji programu wystąpiło piętnastu solistów: Janina Lisiecka, Piotr Janik, Włodek Chmal, Mariusz Tyżlik, Dorota Łucek, Mariusz Puszkar, Wiesława Hajduk, Jolanta Kośnik, Grzegorz Rzeszotko, Anna Romańczuk, Marta Jałoszewska, Krystyna Łożyńska, Mateusz Rutynowski,  Damian Kaczmarczyk i Małgorzata Dzierzęcka oraz  zespół ,,Zgrana Paka”. Każda z prezentujących się osób występowała na reszelskiej scenie już kilkakrotnie, również w tym przedsięwzięciu, a mimo to za kulisami widoczne było zdenerwowanie prezentacją przed własną publicznością. Nie było jednak ku temu powodu, bo jak zwykle przyjęto wykonawców z entuzjazmem i dziękowano gromkimi brawami. Za zaangażowanie, współpracę i wspaniały występ w programie ,,Śpiewać każdy może” dziękował wykonawcom również dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu, Artur Galicki wręczając wykonawcom pamiątkowe statuetki.

Galeria foto: